Виклик № 1 – Фінансова грамотність: інструментарій для надання практичних знань громадянам України

На основі матеріалів USAID/Проекту «Трансформація фінансового сектору»  та їхніх українських партнерів (Університету банківської справи, Українського жіночого фонду) та після вивчення існуючих прикладів, таких як чат-бот «Пан Фінанси», до участі в конкурсі «ФінТех Виклик Україна – 2018» запрошуються українські розробники та ІТ-компанії, яким пропонується розробити першу в Україні інтерактивну прикладну програму/рішення з фінансової просвіти та грамотності. Програма повинна надавати фінансову інформацію змістовно та вчасно, щоб громадяни України могли на ходу звертатись за фінансовими порадами та одержувати їх. Програму/рішення можна розробляти на будь-якій платформі, але вона має бути доступною через  популярні в Україні месенджери, такі як: Facebook Messenger, Viber, та/або Telegram або інші.

  • Навчальні матеріали повинні бути викладені українською мовою.
  • У пропозиції необхідно пояснити, як ви, розробник або фірма, будете використовувати існуючі матеріали курсу «Фінансова грамотність», підготовлені Проектом «Трансформація фінансового сектору»/Університетом банківської справи, та навчальні матеріали Програми з фінансової обізнаності Проекту «Трансформація фінансового сектору»/Українського жіночого фонду для розробки рішення, яке надаватиме громадянам України короткі, зрозумілі уроки з фінансової грамотності та управління грошима. Програма повинна сприяти підвищенню рівня фінансової грамотності серед мікро- та малих підприємств, а також допомагати людям, які цікавляться питаннями особистих фінансів. В рамках пропозиції слід подати запропоновані значення аналітичних та підсумкових показників цільової аудиторії.
  • Зміст модулів слід розробити таким чином, щоб вони відповідали потребам різних верств населення України (випускники навчальних закладів, жінки, робітники, пенсійні, мікро- та малі підприємства, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю та інші малозабезпечені верстви населення). Програма повинна «дізнаватися» про різні цілі кожного користувача, щоб підібрати необхідний інструментарій фінансового навчання.
  • Рішення має бути призначене для зайнятих громадян України, які не мають часу на відвідання курсів або тренінгів з фінансової обізнаності, і дозволяти людям вчитися тоді, коли у них є на це час.
  • Рішення повинне регулярно пропонувати і заохочувати взаємодію з людьми, а також допомагати людям з різними фінансовими цілями.

Приклади з інших країн, матеріали з фінансової просвіти, розроблені USAID/Проектом «Трансформація фінансового сектору» та українськими партнерами, можна завантажити нижче.

Матеріали для Виклику №1 – Фінансова грамотність: інструментарій для надання практичних знань громадянам України

  1. Матеріали з курсу «Фінансова грамотність» для учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів:
  2. Матеріали тренінгу Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»/Українського жіночого фонду:
  3. Матеріали з питань споживчого кредитування:
  4. Звіти досліджень з питань фінансової грамотності:
  5. Відповідний інструментарій ФінТех: