Виклик № 2 – Вирішення проблем: платформа для розгляду скарг споживачів

Цей виклик стимулюватиме розробку рішень для розгляду скарг українських споживачів на постачальників фінансових послуг або запитань до них за допомогою Facebook Messenger, WhatsApp, Viber, інтерактивних платформ SMS або інших електронних рішень.

  • У пропозиції слід зосередити увагу на розробці рішень, якими можна користуватись через мобільний пристрій або інтернет і які можуть надати інструментарій для направлення скарг споживачів постачальникам фінансових послуг. Також програма повинна бути здатна надіслати повідомлення відповідному фінансовому регуляторові у разі відсутності відповіді від фінансової установи. Після укладення контракту прототип (система) розроблятиметься у тісних консультаціях з відібраними банками та регуляторами ринку фінансових послуг. Ідея полягає в тому, щоб спростити, автоматизувати та систематизувати скарги для забезпечення більш систематичного підходу до їх вирішення та управління загальними ризиками.
  • Система повинна бути розроблена таким чином, щоб автоматично запитувати у споживачів, які подали скаргу, чи одержали вони задовільну відповідь від їхнього постачальника фінансових послуг.
  • Система повинна фіксувати інформацію та автоматизувати роботу зі скаргами, а також надавати фінансовим регуляторам інформацію для аналізу тенденцій та визначення основних ризиків.
  • У системі має бути закладений секторальний інструмент, що покращить взаємодію з клієнтами в режимі реального часу у формі двосторонньої розмови з метою швидкого одержання інформації та реагування на скарги.
  • В цілях проведення дослідної експлуатації прототипів за цим викликом програма повинна зосередитись на вибірковому списку банків та регуляторів, які згодні підтримати цей інструмент.
  • Інформаційні матеріали можна завантажити нижче

Матеріали для Виклику №2 – Вирішення проблем: платформа для розгляду скарг споживачів

  1. Законодавство та інформація від регуляторів:
  2. Інформація Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору»:
  3. Додаткова інформація: